Biography

Noizy I lindur më 27 Shtator 1986 në Durrës është muzikant nga Shqipëria.

Sinopsi

Rigerls Rajku I njohur si Noizy numëron mbi 15 vite karrierë në muzikë. Ai ka kaluar mbi 10 vite në Londër dhe më pas është rikthyer në Shqipëri. Noizy është themeluesi I grupit të rrepit “OTR”, gjithashtu ai njihet edhe për pasionin e tij për “streetfight” I cili ka qënë 2 vite rrjesht kampion.

Noizy tashmë vazhdon karrierën e tij të muzikës por gjithashtu ai ka është shumë I pranishëm në fushën e bisnesit sepse ka krijuar brand-in e veshjeve “Illyrian Bloodline”.

Fëmijëria dhe Adoleshenca

Noizy ka lindur më 27 Shtator në një fshat të Durrësit I quajtur Sukth. Ai për një jetë më të mirë ka emigruar në një moshë fare të vogël sëbashku me familjen për në Londër, ku atje ka spikatur talenti I tij për “streetfight”. Pas 10 vitesh qëndrim në Londër, ai sëbashku me familjen janë kthyer në Shqipëri ku ka formuar edhe grupin e muzikës OTR.

Tashmë Noizy ka prodhuar shumë këngë të kthyera në hite dhe është shumë aktiv në koncerte muzikore në vende të ndryshme.

Karriera muzikore

Pas kthimit nga Londra, Noizy ka formuar grupin muzikorë të quajtur OTR, ku sot janë pjesë shumë prej emrave të njohur si psh, Varrosi, Lil Koli, Ciljeta, Keisi etj.

Noizy ka prodhuar këngë të cilat janë kthyer në hite dhe ma ka marrë pjesë në shumë festivale.

Në vitin 2016 Noizy merr pjesë për herë të parë në Top Fest 3 së bashku me grupin me këngën “Kështu e bëjme ne”

Diskografia

Albumet

Në vitin 2009, Noizy publikon albumin “Pak Me Ndryshe” me 16 këngë pa videoklipe

 

Këngët Single

“Sen Tjeter Nuk Vyn” Dj Blunt & Real 1 në bashkëpunim me Noizy (12 Qershor 2010)

Festivale dhe kompeticione muzikore

 • “Keshtu E Bejme Ne” Top Fest 3 (Prill 2006)
 • “Kur Vijm Na” Top Fest 4 (Maj 2007)
 • “Veç Per Ty” Kënga Magjike (Nëntor 2007)
 • “Jashte Kontrrollit” Top Fest 5 (Maj 2008) në bashkëpunim me Shadoë Fg No & Gissi
 • “Kthehem Tek Ti” Top Fest 5 (Maj 2008) në bashkëpunim me Ani
 • “Histori E Gjat” Top Fest 6 (Maj 2009)
 • “Fly” Zhurma Shoë 2009 Noizy & Rozana Radi
 • “Mr. Yesterday” Netët e Klipit Shqiptar 9 (Maj 2010) Noizy & Rozana Radi
 • “Ëhats Up” Top Fest 7 (Maj 2010) në bashkëpunim me Lil Koli
 • “My Lady” Kënga Magjike 2010
 • “Dridhet Vendi” Top Fest 7 (Maj 2010) Noizy & Mali
Noizy ft. S4MM – Po thu (Official Video 4K) // Noizy ft. S4MM - Po thu (Official Video 4K) - Latest releases
 1. Noizy ft. S4MM – Po thu (Official Video 4K) // Noizy ft. S4MM - Po thu (Official Video 4K) - Latest releases
 2. Noizy ft. Varrosi – Meksikane (Official Video HD) // Noizy ft. Varrosi - Meksikane (Official Video HD) - Latest releases
 3. Noizy ft. Lil Koli – Boss Man (Produced by Dj-Aboom) // Noizy ft. Lil Koli - Boss Man (Produced by Dj-Aboom) - Latest releases
 4. Noizy ft. Rimz – No drama (Official Video Lyrics ) // Noizy ft. Rimz - No drama (Official Video Lyrics ) - Latest releases
 5. Noizy ft. Ghali – Parku i lojrave (Official Video HD) // Noizy ft. Ghali - Parku i lojrave (Official Video HD) - Latest releases
 6. Noizy ft (OTR) Big Kik, Varrosi, Dulla, Groff, Elai – 16 (Official Video HD) // Noizy ft (OTR) Big Kik, Varrosi, Dulla, Groff, Elai - 16 (Official Video HD) - Latest releases
 7. Noizy ft. Dafina Zeqiri – A don Love? (Official Video HD) // Noizy ft. Dafina Zeqiri - A don Love? (Official Video HD) - Latest releases